За 12 годин канадієць розстріляв 18 людей і став найкривавішим вбивцею в історію сучасної Канади

за кордоном

Найкривавішу стрілянину в історії Канади влаштував перевдягнений поліцейським стрілець, який убив 18 людей на сході країни, у провінції Нова Шотландія. Поліція ловила нападника 12 годин, весь цей час місцевим радили лишатися вдома.

Все починається у прибережному містечку Портапік – тамтешня поліція отримала повідомлення про стрілянину в одному з будинків.  «Коли правоохоронці прибули на місце події, вони виявили кількох жертв усередині будинку та надворі, але вони не виявили підозрюваного», – розповідають місцеві копи.

Стрілець втік на машині. Згодом поліція повідомила, своє авто чоловік замаскував, зробив подібним до поліцейської машини. Та й сам перевдягнений у правоохоронця, носить схожу форму.

У цей час у різних місцях виникають пожежі – займаються будинки і машини. Поліція одразу припускає – це справа рук стрільця. Городянам, які і так перебувають вдома на карантині, радять зачинити двері і не виходити.  «Це просто було те, чого я ніколи не очікував, що трапиться тут. Це близько до дому, і дуже-дуже страшна ситуація», – кажуть місцеві.

Згодом стає відомо, що нападник відкривав вогонь і в інших містах провінції. Серед його жертв – два подружжя, медсестра і бабуся, вчителька, дантистка та офіцерка поліції, яка намагалася зупинити стрільця. «Хайді виконала свій обов'язок і загинула, захищаючи тих, кому вона служила. Сьогодні я зустрілася з її родиною і немає слів, аби описати їхній біль. Двоє дітей втратили матір, чоловік – дружину, а батьки – доньку», – каже чиновниця.

Переслідування триває 12 годин, нападника шукають по всій провінції. Наздоганяють на заправці містечка Енфілд. «Я бачив, як команда спецпризначенців припаркувалася біля насосів, і чоловік вийшов з пасажирського боку з пістолетом… Все, що я міг чути – це були постріли.  Я думав, що дзвонитиму у 911, бо моя дружина так перелякалася, що запанікувала», – розповідає випадковий свідок.

Зрештою поліцейські повідомляють, стрілець загинув. Нападником виявився 51-річний Гебріел Вортман. Чоловік працював у провінції стоматологом. Перші його жертви, припускає поліція, були не випадковими. Мотив наразі з'ясовують. А надалі – чоловік уже атакував хаотично.  «Я знаю, ми всі дивилися це у новинах. Висловлюю щире співчуття кожному, хто постраждав у жахливій ситуації», – заявив прем'єр-міністр канади Джастін Трюдо.

Версію теракту у поліції поки що не розглядають. Напад називають найкривавішим у сучасній історії Канади – минулого разу атака з подібною кількістю жертв сталася три десятиліття тому.

Кореспондент Катерина Федорченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *