"Використовуємо всі способи": штаб Тихановської просить Верховний суд Білорусі не визнавати вибори

за кордоном

Опозиціонерка та екскандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська через свого адвоката Максима Знака та довірену особу Ольгу Ковалькову подала скаргу до Верховного суду Білорусі про невизнання результатів президентських виборів. 

Про це 21 серпня повідомила Ольга Ковалькова на своїй Facebook-сторінці. 

Головна вимога: скасувати рішення ЦВК від 14 серпня 2020 року і визнати вибори президента в Білорусі недійсними. Рішення про початок провадження мають ухвалити протягом трьох днів.

“До Верховного суду передали тисячі документів, що підтверджують систематичні порушення, які допускали від початку кампанії і до дня голосування. Основне порушення – це фальсифікації підсумкових протоколів голосування, в яких кількість виборців, які голосували за Тихановську в рази менші за тих, хто в колективному зверненні підтвердив свій голос за неї”, – пише Ковалькова, додавши, що їхній штаб використовуватиме всі способи для оскарження. 

Зазначимо, що екскандидатка на виборах президента Анна Канопацька 20 серпня подала аналогічну скаргу до Верховного суду. 

Ще один екскандидат Андрій Дмитріїв збирається подати таку скаргу 24 серпня, пише DW. 

Нагадаємо:

За офіційними даними Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможницею.
11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви. Пізніше стало відомо, що у неї не було вибору.
Опозиціонерка продовжує записувати відеозвернення. У одному з нещодавніх вона звернулася до лідерів держав Євросоюзу та закликала їх не визнавати підсумки президентських виборів в Білорусі. 
Також вона закликає усіх працівників заводів, які підтримали загальнонаціональний страйк, оголошений в країні від 11 серпня, продовжувати його, щоб “у режиму не залишилося жодного шансу”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *