В Іспанії пандемія йде на спад: однак за добу кількість летальних випадків зросла

за кордоном

В Іспанії знову несуттєво зросла кількість летальних випадків від коронавірусу, за останню добу в країні зафіксували 551 нову смерть, 15 квітня від COVID-19 померло 523 людини.

Про це повідомляє CNN з посиланням на міністерство охорони здоров'я Іспанії.

Зазначається, що загалом наразі в країні спалах коронавірусу сповільнюється, і новий приріст смертності відповідає іншим щоденним летальним випадкам, зафіксованим за минулий тиждень. Таким чином смертність в Іспанії знизилася до 3% – це другий від початку пандемії в країні найнижчий відсотковий показник. За даними міністерства, загальна кількість загиблих від коронавірусу в Іспанії становить вже 19 130.

Тим часом, кількість нових випадків інфікування у країні значно зменшилася у четвер, 16 квітня. Так, за добу коронавірусом інфікувалося 668 осіб, порівняно з 1 220 випадками, зафіксованими 15 квітня.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *