В Європарламенті сьогодні вручать премію Сахарова білоруській опозиції: за що нагородять

за кордоном

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська, а також активістка Вероніка Цепкало сьогодні, 16 грудня, від Європарламенту мають отримати премію імені Андрія Сахарова “За свободу думки” 2020 року.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

Нагороду будуть вручати у резиденції Європейського парламенту в Брюсселі. У лауреатах з Білорусі також активістка Марія Колесникова, але вона досі перебуває за ґратами. Тому активістка написала європарламентарям листа, якого вже зачитала її сестра.

У листі Колесникова зазначила, що раніше навіть не уявляла, що візьме активну участь в протестах, бо боялася арештів, утім тепер готова й не таку ціну заплатити за майбутню свободу своєї країни.

Опозицію Білорусі на премію “За свободу думки” висували найбільші європарламентські фракції – Європейська народна партія, “Прогресивний альянс соціалістів і демократів” і “Оновимо Європу”.

До слова, щорічна премія, названа на честь дисидента Андрія Сахарова, була заснована в 1988 році. Нею відзначають осіб та організацій, які захищають права людини та основоположні свободи.

Нагадаємо:

Байден запросив Тихановську до США на зустріч
Тихановська хоче, щоб білоруських силовиків визнали терористами у Європі
“Не може усвідомити себе без влади і втрачає усе людське” – Кравчук про дії Лукашенка в Білорусі  
Тихановська поставила Народний ультиматум Лукашенку
“Лукашенко – тиран і диктатор”: білоруський активіст сім годин стояв на колінах під посольством у Києві 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *