Успішність операції і погрози ворогам: Байден виступив з нагоди виведення військ з Афганістану

за кордоном

Президент США Джо Байден виступив перед нацією з нагоди закінчення 20-річної війни в Афганістані і виведення звідти американських військ.

Про це інформує The Guardian.

Успішність операції

Очільник Білого дому в черговий раз наголосив, що рішення вивести війська було єдиним правильним варіантом. Він, незважаючи на критику, продовжує стверджувати, що евакуація американців та афганських союзників США була успішною.

Президент США взяв на себе відповідальність за операцію щодо виведення американських військ та загибель 13 солдатів США. Проте зазначив, що способу організувати евакуацію кращим чином в умовах стрімкого наступу талібів не існувало. Байден нагадав, що США вивезли з Афганістану понад 120 тисяч осіб і “жодна нація ніколи не робила нічого подібного за всю історію”.

За його словами, ті, хто закликає США зберегти військову присутність в Афганістані, виступають за “третє десятиліття війни в країні, яка не представляє важливий національний інтерес для США”.

Вороги

“Світ змінюється. Ми маємо серйозну конкуренцію з Китаєм, ми вирішуємо проблеми з Росією, ми стикаємося з кібератаками та розповсюдженням ядерної зброї. Росія і Китай хотіли б, аби США застрягли ще одне десятиліття в Афганістані”, — сказав Байден.

Байден сказав, що війна в Афганістані закінчилася, але США продовжать боротьбу з тероризмом. Він пригрозив, що змусить пошкодувати усіх, що завдасть шкоди Сполученим Штатам.

“Для тих, хто має неправильне уявлення, дозвольте мені чітко сказати — тим, хто хоче Америці зла, тим, хто займається тероризмом проти США чи наших союзників, знайте це: Сполучені Штати ніколи не пробачать. Ми на вас полюємо в усіх куточках Землі, і ви заплатите остаточну ціну”, — сказав президент.

Нова сторінка зовнішньої політики

Очільник Білого дому додав, що війна в Афганістані “повинна була давно закінчитися” і що він має намір покінчити з епохою великих військових операцій.

Він зазначив, що США перегортають нову сторінку зовнішньої політики.

“Ми будемо ставити місії з чіткими, досяжними цілями, а не такими, яких ми ніколи не досягнемо. Ми будемо чітко зосереджені на фундаментальних інтересах національної безпеки Сполучених Штатів Америки”, — сказав Байден.

Президент США вважає, що місія в Афганістані мала бути місією боротьби з тероризмом, а перетворилася на спробу державотворення, “намагання створити демократичний, згуртований і об’єднаний Афганістан, чого ніколи не було за багато століть в історії цієї країни”.

Він запевнив, що США продовжуватимуть підтримувати Афганістан шляхом дипломатії, міжнародного впливу та гуманітарної допомоги.

Раніше повідомлялося, що військові США перед виходом з Афганістану вивели з ладу кинуту техніку і протиракетну систему.
Також стало відомо, що поспішний відступ США залишив талібам обладнання на суму 85 млрд доларів.
Нагадаємо, що Пентагон опублікував фото, як останній американський військовий сідає на літак, який покинув Афганістан. Це генерал-майор Кріс Донахью.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *