Україна отримала від Білорусі список затриманих "вагнерівців" та перевіряє їхнє громадянство

за кордоном

Україна отримала від Білорусі список затриманих під Мінськом бойовиків російської ПВК “Вагнера”, частина з яких раніше були помічені на Донбасі, та проводить перевірку їхнього громадянства. Наразі вже відомо, що у цьому переліку затриманих українських громадян точно не семеро.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу 31 липня, передає “Європейська правда”.

Очільник МЗС нагадав, що напередодні, 30 липня, тимчасовий повірений у справах України в Білорусі зустрівся з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм. Зі слів Кулеби, “розмова була нормальна, на адресу України якихось звинувачень не лунало”.

“Список затриманих громадян ми отримали, і МЗС Білорусі звернулось до нас із проханням передати зазначений документ компетентним органам України для перевірки на предмет скоєння цими особами злочинів у нашій державі та участі у військових діях”, – сказав голова українського МЗС.

Разом із тим, Кулеба не назвав точну кількість громадян України, які є у цьому списку, але уточнив, що точно “їх не семеро”, як раніше повідомлялося у ЗМІ.

“Ми одразу передали список українським компетентним органам для вивчення… Щодо кількості громадян України, можу сказати точно, що їх не семеро. Ми маємо перевірити весь список, бо можуть бути різні ситуації. Наприклад, хтось під час затримання представив себе як громадянин України, а хтось як громадянин РФ, але це не виключає, що в цієї людини може бути паспорт України”, – додав Дмитро Кулеба. 

У ніч проти 29 липня під Мінськом затримали 32 бойовиків російської приватної військової кампанії “Вагнера”, яку називають підконтрольною Кремлю. ПВК нібито мала намір дестабілізувати ситуацію в країні. 
Після цього президент Олександр Лукашенко терміново скликав засідання Радбезу і звинуватив росЗМІ у “пурзі”.
Ввечері 29 липня у Білорусі затримали російського політтехнолога Віталія Шклярова. Він нібито “впроваджував у передвиборні штаби кандидатів своїх агентів”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *