У Таїланді від COVID-19 помер судмедексперт: це перший випадок передавання коронавірусу від трупа

за кордоном

У Таїланді від коронавіруса помер судмедексперт. Інфекцію COVID-19 він підхопив від небіжчика.

Про це пише The Daily Mail.

Інцидент трапився в Бангкоку і вважається першим подібним випадком в світі, пише видання. За даними дослідників з Таїланду та Індії, існує “мала ймовірність” того, що судмедексперт заразився від живого пацієнта, при цьому він постійно контактував з померлими.

Раніше медичні організації, зокрема ВООЗ, закликали дотримуватися обережності при поводженні з трупами людей, які померли від коронавируса, оскільки до кінця не вивчено, як саме він може поширюватися.

На думку вчених, судмедексперти і патологоанатоми повинні носити захисний костюм, окуляри, рукавички і медичну маску. Це дозволить уникнути зараження коронавірусом при контакті з померлими.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *