У Таджикістані заборонили русифіковані прізвища: їх замінили на таджицькі

за кордоном

У Таджикістані заборонили використовувати русифіковані призвіща та по батькові під час державної реєстрації актів цивільного стану. Відповідне рішення ухвалила Нижня палата парламенту Таджикистану, передає “Радіо Озоді”.

При цьому, заборона не розповсюджується на представників нацменшин, які проживають в країні.

Міністр юстиції Музаффар Ашуріон повідомив, що відтепер заборонено використовувати закінчення “-ов /  -ова”, “-вич / -овна” тощо. Натомість парламентарі пропонують таджицькі закінчення “пурдухт”, “і”, “зода”, “він”, “ен”, “ьон”, “ньор”, “фар”. Спеціально під ці правила громадянам не доведеться змінювати прізвища, він діє тільки для тих, хто має засвідчувати особу вперше або сам вирішить поміняти прізвище. 

На думку влади, зміни в закон підвищать самосвідомість громадян і захистять національну ідентичність.

У Таджикистані відмова від російських закінчень прізвищ і по батькові почали застосовувати після того, як в 2007 році президент країни змінив своє прізвище з “Рахмонов” на “Рахмон”. Однак після того, як у багатьох мігрантів в Росії виникли проблеми з документами, в республіці знову виникла тенденція на використання русифікованих прізвищ.

У 2017 році президент Таджикистану Емомалі Рахмон виступив 11 липня із заявою до своїх громадян відмовитися від носіння борід і хіджабів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *