У Росії українських політв'язнів змушують голосувати за поправки до Конституції РФ – Денисова

за кордоном

Громадян України, яких незаконно утримують на території Російської Федерації та тимчасово окупованого Криму, змушують голосувати за поправки до Конституції країни-окупанта.

Про це у четвер, 2 липня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці у Facebook.

“Отримала інформацію, що керівництво деяких установ системи Федеральної служби виконання покарань Росії змушує українських політв’язнів голосувати на всеросійському референдумі, оскільки вважає їх громадянами Росії. Над тими, хто відмовився “ставити галочку” у бюлетені, здійснюється психологічний тиск”, – написала вона.

Денисова наголосила, що, відповідно до статті 45 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додатку до неї “Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 1907 року”, забороняється примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту.

Крім того, ч. 4 ст. 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” від 15 квітня 2014 року чітко визначає, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства РФ не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України, додала омбудсменка.

“Вважаю примус до громадянства – ще одним видом репресивної політики Російської Федерації стосовно громадян України, які опинилися в умовах окупації. Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій застосувати всі наявні важелі впливу аби змусити країну-агресора дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та зупинити репресії громадян України, які стали жертвами окупації!”, – резюмувала Людмила Денисова.Нагадаємо, що 2 липня у Росії опрацювали 99,9% протоколів. За підрахунками російської ЦВК, “за” поправки до Конституції і фактично обнулення президентського строку Путіна проголосувало 77,93% осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *