У МЗС назвали кількість українців, які за кордоном померли і видужали від коронавірусу

за кордоном

За кордоном станом на вечір 26 квітня від нового коронавірусного захворювання COVID-19 вже одужало 44 українці, водночас семеро, на жаль, померли.

Про це звітує МЗС України.

Водночас, у рамках системи “Захист” за допомогою до закордонних дипустанов звернулися 16 975 українців.

Наразі 163 українця, які перебувають за кордоном, лікуються від коронавірусу. Із них найбільше хворих у Італії – 121 особа; у Греції – 12; у Чехії – 6; в Іспанії – 4; у ФРН – 4, в Австрії – 3. По одному громадянину України лікується в Австралії, на Мальті, в Нігерії, Португалії, Сербії, Таїланді, Швеції.  Ще по два в США, Уругваї і РФ. 

За інформацією МЗС, ще 44 громадянина України одужали: Австрія – 3, Бельгія – 1, Велика Британія та Північна Ірландія – 1, Греція – 10, Домініканська Республіка – 4, Єгипет – 1, Іспанія – 1, Італія – 2, Нігерія – 2, Нідерланди – 1, ОАЕ – 2, Польща – 6, Португалія – 1, Сейшельскі острови – 1, Таїланд – 1, ФРН – 1, Швеція – 1, Швейцарія – 1, Японія – 4.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *