У Гонконгу затримали понад 300 людей у перший день дії нового закону про нацбезпеку

за кордоном

У Гонконгу 1 липня – у перший день набуття чинності “Закону про національну безпеку” – арештували понад 300 людей. Затримані брали участь у демонстраціях і протестах, що тепер розцінюється як підрив державної влади Гонконгу. 

Про це повідомляє South China Morning Post.

У поліції заявили, що під час демонстрацій затримали 370 осіб. У цей день, 1 липня,  тисячі людей зібралися на вулицях Гонконгу для щорічного мітингу, присвяченому 23-й річниці передачі напівавтономного міста від Великої Британії до Китаю. Для розгону людей поліція застосувала сльозогінний газ. 

Дев'ятьох осіб затримали за звинуваченням у порушенні нового закону про нацбезпеку. Першим затримали чоловіка, який тримав плакат з написом “Незалежність Гонконгу”. За новим законодавством, йому загрожує покарання у вигляді ув'язнення.

Решту людей затримали за проведення незаконних зборів, зберігання зброї та порушення правил дорожнього руху. 

Нагадаємо, у 2019-2020 роках Гонконг захлеснула нова хвиля масових протестів проти посилення впливу Пекіна в автономному окрузі та обмеження громадянських свобод його жителів. Ці виступи супроводжувалися зіткненнями з поліцією.

Тепер іноземні спостерігачі і правозахисники побоюються, що новий закон буде використовуватися владою КНР для придушення демократичного руху в Гонконзі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *