Трамп назвав кількість американців, які можуть померти від коронавірусу

за кордоном

Жертвами нового коронавірусу COVID-19 у США імовірно можуть стати щонайменше 60-65 тисяч американців. У Білому домі раніше говорили про понад 200 тисяч смертей, спричинених коронавірусом.

Таку думку висловив президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп на брифінгу в Білому домі.

Американський президент вважає, що ситуацію з поширенням COVID-19 в країні вдалося покращити після докладених зусиль, які ухвалює уряд для боротьби з недугою. Трамп також висловився, що в деяких штатах впроваджені заходи безпеки були занадто жорстокі.

“Я сподіваюся, що ми не досягнемо показника в 100 тисяч (летальних випадків – ред). Наразі йдеться про 60-65 тисяч”, – заявив Трамп.

 Як відомо, раніше президент США припускав, що від коронавірусу можуть померти 240 тисяч американців, а потім говорив про 100 тисяч смертей. Водночас, Трамп зауважив, що “громадянська війна забрала життя 500-600 тис. людей”.

“Чесно кажучи, я бачив і ще страшніші прогнози (можливої кількості летальних випадків – ред.)”, – підсумував американський лідер.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *