США перетнули позначку в мільйон інфікованих коронавірусом

за кордоном

У Сполучених Штатах Америки, які стали осередком пандемії коронавірусу, зафіксували понад один мільйон інфікованих COVID-19.

Про це свідчать дані університету Джонса Хопкінса.

Станом на 23:20 28 квітня у Сполучених Штатах відомо про 1 004 908 інфікованих. Недуга забрала життя 57 266 осіб. Найбільше жертв пандемії – в штаті Нью-Йорк, де померло майже 17,7 тисяч осіб. Випадки зараження зафіксовані в усіх штатах і територіях.

США досягла мільйона заражених за три місяці. Перший випадок інфікування зареєстрували у країні у січні. Вже наприкінці березня було відомо про 100 тисяч хворих, а 10 квітня – про пів мільйона. 

Слід зауважити, що країна лідирує як за кількість інфікованих, так і за кількістю померлих. У світі COVID-19 заразилися понад 3 млн осіб. Померло – майже 214 тисяч хворих.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *