Португальський уряд на два тижні подовжив карантин через коронавірус

за кордоном

Португальський уряд подовжив надзвичайний стан через поширення коронавірусу COVID-19 до 2 травня.

Про це у своєму звернення до громадян повідомив президент Португалії Марсело Ребело де Суса, пише CNN.

Подовження обмежень перш за все пов'язане з необхідністю додаткового часу для уряду країни, щоб поступово відновлювати економіку та суспільне життя після карантину. За словами лідера країни, розширення також має на меті подальший захист осіб, які перебувають у будинках для опіки.

Вже у травні уряд планує поступово відкрити школи і дитячі садки. Крім того, протягом цього місяця країна дозволить відкрити більше закладів торгівлі та ресторанів, заявив прем'єр-міністр Антоніо Коста. Салони краси також знову відкриються, але за умови дотримання правил гігієни. Утім, коли дозволять роботу різних культурних та спортивних заходів, чиновники не повідомляють.

Слід зауважити, що Португалія повідомила щонайменше про 18,8 тисяч випадки коронавірусу та щонайменше 626 смерті.  

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *