Попри високу смертність від коронавірусу, один з американських штатів скасовує обмеження

за кордоном

Америка починає відкриватися, попри високу смертність через коронавірус. У країні майже 884 тисяч хворих та понад 50 тисяч померлих, йдtться у сюжеті ТСН.19:30.

Першим скасовувати обмеження почала влада штату Джорджія. Там запрацюють серед інших закладів ресторани, манікюрні кабінети та перукарні. Це місця, де точно неможливо витримати соціальну дистанцію.

“Надзвичайно безвідповідально зараз відкриватися, поки не поширено тестів на антитіла, не розуміючи, хто носій хвороби, хто – асимптоматик”, – вважає власниця студії з йоги Менді Робертс.

Президент США Дональд Трамп, який підтримував губернатора Джорджії ще на початку тижня, зараз каже: сперечався з ним, наполягав, що не все можна відкривати. Утім, визнав за ним право робити, як хоче. Це можна вважати анонсом президентської тактики: якщо за тиждень у Джорджії почнеться новий наступ вірусу, то винні вже відомі.

У Вашингтоні піку хвороби очікують в середині травня, відкриватися хочуть не раніше початку літа. Чимдалі більше сумнівів, що апарати для штучної вентиляції легень не такі вже корисні. Маємо нове дослідження на матеріалі клінік Нью-Йорка: смертність на апаратах вентиляції легень 88%. Щоправда самі вчені застерігають, що їх праця неповна, обмежена часом та ресурсами, її можна брати до уваги, але спиратися на неї не варто.

Натомість у президента Сполучених Штатів багато хороших ідей. Зокрема, щодо знищення вірусу під прямими променями сонця. “А якщо якось принести світло всередину тіла, через шкіру чи якось інакше? Я думаю, це треба спробувати. Цікаво. Кажуть, що дезінфіканти добре працюють – з хвилину вбивають вірус. Чи не можна якось робити з них ін'єкції для організму чи щось таке? Аби так чистити легені від вірусу?”, – каже Дональд Трамп.

Компанії-виробники миючих засобів буквально наввипередки почали одна за одною, публікувати застереження: наша продукція не для внутрішнього застосування. Про це попереджають лікарі: ані ковтати, ані робити ін'єкції зі спиртових антисептиків, мила чи засобів для миття підлоги і посуду категорично не можна.

Здавалося б, очевидна для будь-якої здорової людини теза. Однак за умов відсутності ліків та після слів президента Сполучених Штатів, навіть такі речі доводиться чітко доносити до суспільства.

Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *