Поправки до Конституції РФ підтримали майже 80% осіб після опрацювання 99% протоколів

за кордоном

У Росії опрацювали 99,9% протоколів. За підрахунками російської ЦВК, “за” поправки до Конституції і фактично обнулення президентського строку Путіна проголосувало 77,93% осіб.

Більше про референдум і його наслідки — у сюжеті ТСН.Ранок.

Центральна виборча комісія Росії визнала голосування за поправки до Конституції РФ майже ідеальним. Всеросійське опитування тривало цілий тиждень і явка склала 65% – з них три чверті підтримали оновлений основний закон.

Головна новація – звичайно ж нове конституційне право Путіна обиратися після 2024 року ще на два терміни і таким чином царювати в Росії до 2036 року. Але це не єдині зміни – поправки частково вказують на контури зовнішньої політики Росії.

“Якщо подивитися, що там написано, то це те саме православ'я, самодержавство, народність – це гранична архаїка – 19 століття. Бог, пріоритет національної юстиції над міжнародною, що означає, що ми маємо право не виконувати будь-які договори, які нам не подобаються”, – заявив російський політик Леонід Гозман.

З важливого також так звана заборона відчуження російських земель. Зокрема, йдеться про окупований Крим. На жаль, норми про заборону нападати на сусідні країни в оновленій Конституції Росії немає. “Це про майбутнє – щоб Росія стояла міцно на ногах і приростала народами і територіям”, – каже депутат Держдуми РФ Михайло Дегтярьов.

Голосування відбулося і в анексованому Криму. Мешканці окупованого Донбасу, які отримали російські паспорти, могли взяти участь в опитуванні у сусідній Ростовській області.

Напередодні ввечері близько ста осіб вийшли на Пушкінську площу російської столиці протестувати проти змін до Конституції, але звичайно вплинути вони ні на що нездатні. Тим часом прокремлівські експерти наголошують, що висока явка – це запорука легітимності подальших дій Путіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *