Помпео: є "величезна" кількість доказів походження нового коронавірусу з уханьської лабораторії

за кордоном

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що існує “величезна” кількість доказів того, що джерелом нового коронавірусу є Уханьський інститут вірусології.

Про це він заявив в ефірі ABC “This Week.”

“Є величезні докази того, що саме з цього (уханьської лабораторії – ред.) і почалося”, – сказав він і заявив, що просочування вірусів в результаті аварій у китайський лабораторіях відбувалися й раніше.

На запитання, чи міг вірус мати неприродне походження чи бути генетично модифікованим Помпео заявив, що довіряє в цьому питання думці наукового товариства, яке переважно каже, що новий коронавірус – не справа рук людини. Також він ухилився від запитання про те, чи могло “витікання” вірусу бути навмисним.

Водночас він наголосив, що Китай винен у тому, що довго приховував інформацію про спалах і досі не допускає західних фахівців розслідувати походження вірусу.

Нагадаємо, лондонська газета The Daily Telegraph опублікувала побробиці 15-сторінкової доповіді, підготовану розвідувальним альянсом “П’яти очей” (“Five Eyes”), де є спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії. У ній йдеться, що влада Китаю протягом тривалого часу приховувала і знищувала дані про спалах коронавірусу в Ухані. ВООЗ, своєю чергою, ігнорувала тривожні сигнали.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався нібито з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *