Перемир'я в Нагірному Карабаху: Баку та Єреван обмінялися військовополоненими за принципом "всіх на всіх"

за кордоном

Після бойових дій у Нагірному Карабасі Вірменія та Азербайджан обмінялися військовополоненими за принципом “всіх на всіх”.

Про це увечері в понеділок, 14 грудня, повідомив командувач російських миротворців у Нагірному Карабаху генерал-лейтенант Рустам Мурадов.

За його словами, російським військовим літаком у Баку доправили та передали представникам азербайджанських компетентних органів 12 осіб. “Азербайджанською стороною повернуті 44 людини, які прибули зі мною на аеродром Еребуні”, – зазначив Мурадов.

Він додав, що цей обмін військовополоненими провели згідно із тристоронньою заявою лідерів Азербайджану, Вірменії та Росії від 9 листопада.

Військовий конфлікт за спірні території у Нагірному Карабаху, що з 1990-х років перебували під фактичним контролем Вірменії, загострився влітку 2020 року, а наприкінці вересня перейшов у фазу масштабних бойових дій.

Бої тривали шість тижнів, а 9 листопада за участі Росії Вірменія і Азербайджан уклали мирну угоду, за якою Баку отримує контроль над трьома районами, які належали до так званого поясу безпеки невизнаної “НКР”: Агдамським на сході, а також Кельбаджарським і Лачинським на заході.

Згідно з цим документом, війська сторін конфлікту залишаться на займаних ними позиціях. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаху і вздовж коридору, що з'єднує Карабах з Вірменією, розмістяться російські миротворці. Транспортне сполучення в регіоні контролюватиме прикордонна служба ФСБ Росії. За час бойових дій восени військові втрати обох сторін перевищили п'ять тисяч осіб. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *