Пандемія коронавірусу в Європі: більшість країн поступово знімають карантинні обмеження

за кордоном

Країни Євросоюзу поступово знімають карантинні обмеження. Пандемія коронавірусу в більшості європейських країн поступово йде на спад. Утім, всюди збережено рекомендацію – дотримуватися соціальної дистанції, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чехія, що однією з перших в Європі повністю закрила свої кордони, тепер першою їх відкриває. Відтепер чехам дозволено виїжджати в інші країни, зокрема у несуттєві поїздки, як то відпочинок. Але в'їжджати до Чехії іноземцям, як і раніше, заборонено. Виключення зробили для студентів і для ділових поїздок з країн Євросоюзу.

Загалом в ЄС до 15 травня діє централізована заборона на в’їзд у країни Євросоюзу усіх іноземців. Зараз усе частіше говорять про те, що дію цієї заборони можуть подовжити. В Єврокомісії навіть самим європейцям поки не радять планувати свої літні подорожі. Приміром, Іспанія вже оголосила, що цього літа туристів не прийматиме.

Хоча такі перспективи не можуть не засмучувати країни, в яких туризм суттєва стаття доходів. В Італії, приміром, Франції та Іспанії — це від 10 до 15% ВВП. Тож зараз в Європі думають над тим, як зробити подорожі цього літа все ж таки можливими.

Тим часом у Німеччині авіаперевізники напередодні оголосили, як можуть виглядати повітряні подорожі у пост-коронавірусній Європі. Пропозиція складається із 20 пунктів, серед яких обов’язкове носіння маски, дистанція в аеропортах, вибірковий контроль температури серед пасажирів. Подібні пропозиції зараз розробляють і в Брюсселі. Ймовірно, єдиними правила будуть для всієї Європи.

Хоч поки що рано говорити навіть про відновлення регулярного авіасполучення. Коли це може статися, ніхто сказати не готовий.

Тож про повернення до звичного життя у такому вигляді, яким воно було ще два місяці тому, мови не йде. Більшість застережень, серед яких найголовніша — це тримати соціальну дистанцію, залишається в силі.

Ймовірно, так буде тривати, поки не знайдуть вакцини чи ліків проти СOVID-19 із доведеною ефективністю. Утім, їх, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я, наразі не існує.

Григорій Жигалов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *