Новий штам коронавірусу “Омікрон": чим він небезпечніший за "Дельту"

за кордоном

Штам коронавірусу “Дельта” та нововідкритий штам “Омікрон” мають різні основні ризики. 

Про це під час пресконференція з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном заявив головний медик країни Кріс Вітті, – пише “Голос Америки”. 

“Штам “Дельта” в основному просувався коштом здатності швидко поширюватись, але менше занепокоєння викликала його здатність уникати вакцин. В теперішньому, що нас примушує діяти швидко, так це теоретична можливість ймовірного уникнення вакцин”, – сказав експерт. 

Джонсон також відзначив, що про новий штам “Омікрон”, виявлений в Африці, ще небагато відомо, але “видається, що “Оміркон” поширюється дуже швидко і серед тих, хто пройшов подвійну вакцинацію”.

У Великій Британії було виявлено два випадки заражень новим штамом. Після повідомлень про новий штам, починаючи деякі європейські країни ввели обмеження на подорожі з країн регіону. США також обмежили подорожі до низки африканських країн.

Зазначимо, 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) кваліфікувала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, який отримав назву “Омікрон” як занепокоєння. Цей штам коронавірусу вперше було виявлено на початку листопада органами охорони здоров'я у країнах Південної Африки. Кількість випадків виявлення цього варіанта у хворих на COVID-19 збільшується

Нагадаємо:

Раніше про перші можливі випадки нового мутованого COVID-штаму “Омікрон ” повідомили у Чехії та Німеччині. У країнах чекають на остаточні результати аналізів.
Також у графстві Ессекс (Великобританія) виявлено два випадки зараження новим штамом коронавірусу “Омікрон”.
Тим часом провідні фармкомпанії повідомили, коли почнуть боротися з новим штамом коронавірусу “Омікрон”.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *