Німеччина послаблює карантинні обмеження: у країні почнуть відкриватися магазини

за кордоном

У Німеччині від понеділка, 20 квітня, почнуть послаблювати карантинні обмеження, викликані через поширення коронавірусу.

Про це повідомила німецька канцлерка Ангела Меркель, пише CNN.

Від наступного тижня дозволять роботу магазинам, які відповідають певним вимогам, – мають площу до 800 метрів квадратних. Крім цього, усі відкриті торгові точки повинні дотримуватися гігієнічних засобів, а також не допускати масового скупчення людей. 

Школи поступово почнуть свою роботу від 4 травня. Пріоритет надаватиметься учням випускних класів. Крім того, до 29 квітня у всіх федеративних землях повинні ухвалити концепції відновлення викладання у всіх навчальних закладах.  

Слід зауважити, що більшість жорстких обмежень не скасовують. Щонайменше до 3 травня у Німеччині забороняється збиратися у групах понад дві людини, а також варто носити маски у транспорті та громадських місцях. 

Великі публічні заходи заборонені до кінця серпня, щоб запобігти масовій передачі вірусу. “Будь-яке подальше послаблення режиму блокування буде залежати від того, як розвивається рівень зараження”, – сказала Ангела Меркель.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *