"Ми медичних видань не читаємо": У Кремлі прокоментували статтю лікарів "Шаріте" про отруєння Навального

за кордоном

У Кремлі не читали публікацію в медичному журналі Lancet, в якій лікарі берлінської клініки “Шаріте” у подробицях описали обстеження й лікування отруєного “Новачком” російського опозиціонера Олексія Навального. 

Про це журналістам заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков, передають “Інтерфакс” і Meduza. 

“Ми медичних видань не читаємо”, — сказав Пєсков.

Попри те, що журналісти відзначили, що після виходу статті в журналі інформація про отруєння Навального є в публічному доступі, Пєсков їм відповів: “Ні. Інформація, яка вимагалася, вона в публічному доступі відсутня. Ми її досі не отримали. У цьому плані нічого не змінилося”. Пропозицію журналістів замовити аналіз статті для російських лікарів Пєсков відхилив: “Ми не бачимо у цьому сенсу”. 

Нагадаємо, у своїй статті німецькі лікарі описують симптоми, які були у Навального, та вплив антидоту (протиотрути. — Ред.) на лікування. Медики констатують, що в опозиціонера діагностували характерну для отруєння фосфорорганічними речовинами клінічну картину.

За запитом “Шаріте” німецька військова лабораторія провела дослідження і встановила, що проти Навального використовували нервово-паралітичну речовину групи “Новачок”. Ці висновки підтвердили в ОЗХЗ.

У Росії дотримуються версії, що, якщо російські лікарі не виявили сліди отруєння у Навального, це означає, що на російській території він не був отруєний. 

Кремль стверджує, що досі не отримав від Німеччини та ОЗХО запитуваної інформації про те, що трапилося з російським політиком. А як на пресконференції заявив президент РФ Володимир Путін, без цих даних у Росії “неможливо розслідувати” те, що трапилося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *