"Москва захлинулась": Лукашенко заявив, що російські тести для виявлення коронавірусу "ні к лихій годині"

за кордоном

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розкритикував російські тести на виявлення нового типу коронавірусу COVID-19, засумнівавшись в їхній ефективності. Вони нібито дали позитивний результат під час тестування 15 росіян, які приїхали на будівництво атомної станції до Білорусі, але згодом виявилося, що інфікований лише один.

Про це повідомив телеканал СТВ з посиланням на заяву Олександра Лукашенка.

“Тести – ні к лихій годині. Навіть тут ось обстежили росіян (на атомну станцію приїхали), всіх 15 осіб пролікували, досліджували російськими тестами – все позитивно. Відмовилися від російських тестів, взяли свої, китайські – один тільки чоловік опинився коронавірусним”, –  сказав Олександр Лукашенко.

Президент Білорусі також порадив жителям “не паритися щодо цієї хвороби”. На його думку, “дуже багато невідомого – новий вірус, занадто багато помилок”. Зі слів Лукашенка, уряд Білорусі в боротьбі з коронавірусом обрав особливий шлях, попри критику інших країн. Загалом, вважає президент, країна справляється з коронавірусом успішно.

“У нас не захлинулась система охорони здоров'я. От дивіться, що сталося у Москві: супер заможне місто, а Москва захлинулась. Чому? Тому що у них не вистачило потужностей медзакладів. Вони не можуть переварювати. А це, здебільшого пневмонії”, – висловився Лукашенко.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *