Коронавірус "скосив" російську армію: у Міноборони РФ назвали рекордну кількість заражених

за кордоном

Новий коронавірус COVID-19 станом на 26 квітня лабораторно підтвердили у 874 російських військових. Серед них – четверо перебувають у важкому стані, один армієць – на штучній вентиляції легенів.

Про це повідомило Міністерстві оборони РФ. 

Зазначається, що у стані середньої тяжкості наразі перебуває 15 осіб з підтвердженим коронавірусом. Решта інфікованих немають симптомів недуги.

У російському міністерстві кажуть, що наразі у військовому госпіталі лікується 314 військових, в ізоляторах за місцем служби – 175 осіб, в лікувальних установах системи цивільного охорони здоров'я – шестеро, на домашній самоізоляції – 379 армійців РФ.

Також коронавірус виявили в 779 курсантів військових вузів. Крім того, занедужали 192 викладачів і вихованців військових довузівських установ. Разом із тим, інфіковані 245 осіб цивільного персоналу, які служать в армії РФ.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *