Ходять колами біля води та помирають: у Ботсвані масово гинуть слони

за кордоном

На півночі Ботсвани з невідомих причин загинули понад 350 слонів. 

Про це повідомляє видання The Guardian.

Як відомо, перші слони загинули в дельті річки Окаванго на початку травня. До кінця місяця стало відомо про 169 загиблих тварин, а до середині червня ця кількість збільшилася в два рази. За попередніми даними, 70% загиблих слонів знайшли біля водних об'єктів.

Директор з охорони природи британської благодійної організації “Порятунок національного парку” Найл Макканьо заявив, що “такого масового вимирання слонів не спостерігалося дуже і дуже давно”.

Уряд Ботсвани ще продовжує досліджувати аналізи загиблих тварин. Вчені висувають дві версії того, що сталося – невідомий патоген або отруєння. Наприклад, браконьєри часто отруюють тварин ціанідом. Також вже виключили сибірську виразку.

Макканн здивувався, що уряд досі не відправив зразки в дослідну лабораторію. “Влада не виявляє належної поспішності. Приватні організації вже пропонували свою допомогу, але не зустріли підтримки”, – сказав він.
Місцеві мешканці зазначають, що бачили слонів, які ходили колами – це свідчить про якесь неврологічне порушення. 

Помирають тварини різного віку і різної статі. Ще кілька слонів помітили слабкими і виснаженими – ймовірно, вони загинуть найближчим часом. 

У дельті річки Окаванго живе близько 15 тисяч слонів – це 10% від усієї популяції в Ботсвані. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що понад 1000 слонів у Таїланді загрожує голод через спалах коронавірусу.  Через відсутність туристів у доглядачів не вистачає коштів на те, щоб забезпечити їжею тварин, які утримуються у неволі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *