Іспанська поліція провела спецоперацію проти російської мафії: затримано понад 20 осіб

за кордоном

Найбільшу за десять років спецоперацію проти російської мафії провели в Іспанії. Вона збиралася взяти під контроль економіку країни.

Про це розповіли у ТСН.Ранок 17 грудня. 

За підозрою у вбивствах, відмиванні грошей, торгівлі людьми, наркотиками та зброєю затримали 23 особи. Серед них, окрім росіян є двоє українців, вихідці з Казахстану та Алжиру. Під час обшуків поліція вилучила близько 300 тисяч євро готівки, а ще діаманти, електронні гаманці з криптовалютою.

Правоохоронці натрапили на слід угрупування ще у 2013 році. Тоді воно контролювало дискотеки, ресторани й об'єкти нерухомості на іспанському узбережжі, а також давало величезні суми хабарів чиновникам.

Правоохоронці запевняють, що саме ця банда зловмисників планувала узяти під контроль ключові сектори економіки країни. Заради цього налагоджувала зв'язки із політиками, бізнесменами та правоохоронцями.

Як повідомлялося, хакери, які пов'язані з іноземним урядом, зламали системи, що належать міністерству фінансів США і Національному управлінню телекомунікацій та інформації. Washington Post стверджує, що за кібератаками стоїть хакерська група APT29 або Cozy Bear, яку підозрюють в роботі на російську Службу зовнішньої розвідки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *