"Господь вдарив нас по голові": Лукашенко припустив, чому в Білорусі з'явився коронавірус

за кордоном

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що поява нового коронавірусу COVID-19, це своєрідне покарання білорусам за їхнє недбале ставлення до екології, зокрема, до лісів. На його думку, якби білоруси поважали природу, то їм би жодні віруси не були б загрозою. 

Про це 24 квітня заявив білоруський лідер Олександр Лукашенко під час наради з міністрами.

“Гасло “Ліс – наше багатство” ви ще з вашої пам'яті і з пам'яті людей не виключили. Ліс як був нашим багатством, так і залишився. Але до цього багатства ми ставимося потворно. Часом дуже потворно. І тому Господь, як я говорив, вдарив нас по голові коронавірусом. Я впевнений, що якби ми до природи ставилися відповідально і з повагою, то ми б не тільки жили значно краще, але і віруси нас би не взяли”, – висловився Лукашенко.

Президент Білорусі переконаний, що запорука міцного здоров'я – ліси та болота, які насичують організм, зокрема киснем.

“Тому що це не тільки багатство, це здоров'я наших людей. Тому що, майже половина території – це ліси та болота. І не дарма освічена Європа захищає болота – вони головне джерело кисню”, – підсумував Лукашенко.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *