Байдена звинуватили у сексуальних домаганнях: політик спростовує гучну заяву

за кордоном

Колишня помічниця найімовірнішого кандидата в президенти США від демократів Джо Байдена звинувачує його у домаганнях, що сталися на початку 1990-х років, коли той ще був сенатором. У Байдена звинувачення відкидають.

Як пише Associated Press, у двох останніх інтерв’ю з цим виданням Тара Рід розповідала про напад у підвалі офісної будівлі на Капітолійському пагорбі навесні 1993 року. Вона відправила у Вашингтон поліцейський звіт, в якому повідомляється, що вона була жертвою сексуального домагання неназваної особи у 1993 році. Видання каже, що має копію цього звіту.

Рід не вперше виступає проти колишнього віце-президента. Минулого року вона публічно звинуватила Байдена у неприйнятному доторканні, але не називала це сексуальним домаганням.

Директор офісу Байдена з комунікацій Кейт Бедінгфілд заявляє, що колишній віце-президент “присвятив своє публічне життя змінам в культурі і законах, пов’язаних з насиллям проти жінок”, натякаючи на його роль в ухваленні Закону щодо насильства проти жінок.

“Він чітко впевнений в тому, що жінка має право бути почутою – і її думка має поважатись”, – зазначила Бедінгфілд. І додала, що “такі звинувачення мають бути досліджені незалежною пресою”.

“Що абсолютно зрозуміло про ці звинувачення: це неправда. Цього ніколи не була”, – стверджує представниця політика.

Видання зазначає, що Байдена не вперше звинувачують у тому, що він якось не так торкається жінок. Рід була серед тих, хто вже про це висловлювався. Але останніми тижнями вона почала стверджувати, що насправді все зайшло набагато далі, ніж вона розповідала раніше.

Рід розповіла АР детально, що 1993 року її керівник попросив принести Байдену його спортивну сумку, коли він спускався до спортзали у Сенаті. Рід каже, що Байден штовхнув її до стіни у підвалі офісної будівлі на Капітолійському пагорбі, обмацав її та проник пальцями до її вагіни.

“Він шепотів до мене і одночасно намагався поцілувати. Говорив, чи хочу я піти кудись в інше місце. Я пам’ятаю, як хотіла сказати йому зупинитись, але не пам’ятаю, чи сказала це вголос, чи лише думала про це. Я наче заклякла”, – заявила жінка.

Далі, каже Рід, вона відсторонилася від нього, а Байден мав “шокований і здивований вигляд” і зазначив: “Та ладно, я чув, що я тобі подобаюсь”. Також вона запевняє, що розповідала про непристойну поведінку, хоча не називала це домаганням, іншим працівникам офісу, зокрема Маріанні Бейкер, помічнику-референту Байдена.

“Я ніколи не була свідком, а також не чула і не отримала жодних заяв про неприйнятну поведінку. Ані від місіс Рід, ані від когось іншого”, – заявила Бейкер, яка працює з Байденом близько 20 років.

Так само, як Бейкер, відреагували ще п’ять працівників офісу Байдена, всі запевняють, що ніколи не чули про такі звинувачення на адресу колишнього віце-президента. Видання опитало ще 21 колишнього співробітника офісу – і жоден про цю або схожі історії не чув.

Нагадаємо, рік тому Байдена звинуватила у неприйнятній поведінці Емі Лаппос з Коннектикуту – політик потерся об неї носом. Сам Байден каже, що нічого не мав на увазі і дуже шкодує, якщо когось образив. Каже, що звик бути тактильним у своїй поведінці – рукостискання, обійми, дружні поплескування. Втім пообіцяв переглянути свою поведінку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *