Відбулося позачергове засідання ТКГ: про що домовилися

Війна на Сході

Сьогодні, 9 вересня, відбулося позачергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції. Українська сторона висловила сподівання, що режим припинення вогню буде виконуватися.

Про це повідомляє сайт глави держави.

“З метою недопущення зриву режиму повного та всеосяжного припинення вогню у середу, 9 вересня, відбулося позачергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції”, – йдеться у повідомленні.

Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора вiд ОБСЄ. Українська сторона забезпечить питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції.

“Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами. З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках “нормандського формату”, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей”, – наголосив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

ОБСЄ вкотре підтвердила безпідставність будь-яких звинувачень на адресу Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми в період з 5 липня до 2 вересня.

“Це факт, викладений у нашому звіті від 5 вересня цього року”, – підкреслив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.

Нагадаємо, у  “ДНР” заявили про обладнання українською стороною інженерних споруджень в районі населеного пункту Шуми Донецької області.

За результатами перевірки, в ООС заявили, що  це звинувачення не відповідає дійсності та є провокаційним і несе за собою політичну складову, яка має на меті зрив домовленостей, що були досягнуті 22 липня 2020 року Тристоронньою контактною групою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *