Фізики та трактористи пліч о пліч: хто воює в Авдіївці за мирне небо

Війна на Сході

Контактні бої, важка артилерія, снайпери  – це реальність Авдіївської промислової зони. На підступах до стратегічно важливого міста шостий рік поспіль на смерть б‘ються тисячі людей і, здається, кінця й краю цьому протистоянню не видно.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бої на промці починаються і стихають позапланово, кажуть тамтешні армійці. Потужний бій або артналіт може розпочатися хоч вдень, хоч вночі. Журналістів бій застав у одному з численних окопів промки просто серед білого дня, коли в самій Авдіївці кипить звичайне мирне життя. 

Боєць на позивний “Стайгер” розповідає, що за останні два тижні ворог активізувався. Він – колишній тракторист, який був змушений піти на фронт, коли на українську землю зайшли російські окупанти. Але від того сільського хлопця тепер нічого й не залишилося.

Бойовики із напрямку Ясинуватої б‘ють по нашим, наші дають вогнем у відповідь поки що бій йде переважно великокаліберними кулеметами. 

Щоправда, не лише кулемети, є зброя набагато більш підступна і небезпечна. Через снайперів що вдень, що вночі пройтися на повний зріст тут – розкіш. Бойовий побратим “Стайгера” отримав кулю в бінокль просто під час спостереження. На щастя, армієць вижив.

Водночас, бойовики знову застосовують тактику, популярну ще в 2014 році. Міномет “Нона” встановлений на вантажівці останні кілька днів обстрілює промку. Від пересувного міномета постраждали і місцеві жителі.

Іванич – авторитетний воїн у своєму підрозділі, хоч і не має високого звання. Вчитель фізики до війни, має солідний бойовий стаж – ще за радянських часів служив в елітних військах охорони у Москві, брав участь у конфлікті в Нагорному Карабасі. Іванич переконаний, війна на Донбасі – частина одного ланцюга, коріння якого у Кремлі. 

“Перша чеченська компанія, друга чеченська. Потім Придністров‘я, там де склади із боєприпасами, потім семиденна війна з Грузією. Прослідковується, що все це сплановано давно і давно спецслужбами російськими все це планувалося”, – каже Іванич.

Поки Іванич проводив історичні паралелі, за стінкою бліндажа вибухнув черговий подарунок від братів-слов‘ян. Можливо, випущений з рук його колишнього побратима, з яким ділив один окоп на Кавказі.

Це був заряд вога. Доволі потужна граната з підствольного гранатомета, яку бойовики скидають із безпілотників. На промці таке стається чи не щодня. 

Так і воюють у промисловій зоні Авдіївки, пліч о пліч, колишні вчителі фізики із трактористами, чиї життя надовго змінила ця війна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *