Українська відповідь Мальдівам: відпустка у наметах серед дикої природи на острові Джарилгач

Туризм

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Цього разу розкриваємо на мапі України острів Джарилгач Херсонської області.

Острів Джарилгач: дика природа і маяк від Ейфеля

“Джарилгач” у перекладі з тюркської мови означає “обпалені дерева”. Цей острів – найбільший за площею і другий за довжиною в Україні і Чорному морі із площею у 56 квадратних кілометри. Безлюдний острів стосується Херсонської області. 

Клімат на острові помірно континентальний та пом’якшений морем, тож відпочинок у наметах тут буде ідеальним.

На Джарилгачі є близько 200 озер, також тут є лікувальні грязі та солоні озера, які містять йод та бром у великих кількостях. Саме повітря теж насичене сполуками цих елементів. 

Завдяки тому, що острів не заселений, тут справді можна відпочити від міського шуму та насолодитися природою.

Цікавою пам'яткою на острові є Джарилгацький маяк, який 1902 року проєктував Гюстав Ейфель.

Як доїхати до острова Джарилгач

Щоб дістатися острова, спочатку потрібно доїхати до Херсонської області. Це можна зробити власним або орендованим автомобілем, а також потягом. Наприклад, із Києва потрібно доїхати до Херсона: зі столиці сюди курсують чотири поїзда, один з яких “Інтерсіті”. Потяги перебувають у дорозі від 5 до 10 годин залежно від типу.

Ціни на квитки за напрямом “Київ – Херсон”:

місце для сидіння першого класу – 520 грн;
місце для сидіння другого класу – 360 грн.
місце у вагоні класу “Люкс” – 870 грн;
місце у купейному вагоні – 570 грн;
місце у плацкартному вагоні – 315 грн.

Далі ж потрібно проїхати ще 99 кілометрів до Скадовська, де з центрального пляжу до острова курсують приватні катери з центрального пляжу м.Скадовськ.

Де поселитися та чим зайнятися на Джарилгачі

Острів Джарилгач є незаселеном, тож найліпше тут ночувати в наметах. Відпочинок тут дикий, тож якщо у планах провести на острові кілька днів, варто запастися їжею, прісною водою та одягом. Варто також захопити захисний крем від сонця.

На острові також є намети, які можна орендувати: одна ночівля коштуватиме від 200 до 450 грн. Також на Джарилгачі є кілька невеликих баз, де можна зняти будинки. Ціна за добу коливатиметься від 600 до понад 1000 грн.

Також тим, хто збирається відвідати острів, доведеться пам'ятати про те, що на Джарилгачі мешкають дикі олені, лані, муфлони, дикі кабани, лисиці тощо. 

Також Джарилгач – місце гніздування перелітних птахів. Щасливчики можуть тут побачити навіть дельфінів, а ще чорноморську афаліну і морську свиню. 

На острові багато червонокнижних рослин, зокрема, ковила дніпровська, меч-трава болотна та золотобородник цикадовий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *