Завдяки давньому бурштину вчені дізналися, якого кольору були комахи часів динозаврів

Технологія

Китайські палеонтологи визначили, який вигляд та колір мали комахи, які жили майже 100 мільйонів років тому, завдяки знайденому у Мьянмі давньому бурштину.

Про це пише IFL Science.

Зразки зберігалися в бурштині протягом 99 мільйонів років, тож вченим вдалося побачити, якого кольору були комахи, що жили ще за існування динозаврів, а також визначити, якою була їхня поведінка та екологія у глибокому геологічному минулому.

Одна з причин, чому так важко дізнатися колір доісторичних істот, пов'язана з тим, що від них залишилося – скам'яніла кістка не може передати, якого кольору була істота. Але останнім часом вчені розробляють пігменти зі скам'янілих пір'їн; або, в разі останнього дослідження, використали бірманський бурштин.

Команда зібрала 35 зразків бурштину, що містять древніх комах. Переважна більшість зразків були або із осами-зозулями (сімейство Chrysididae), або осами-хальцидами (частина надсемейства Chalcidoidea). Істоти в бурштині демонстрували свої металеві блакитно-зелені, жовтувато-зелені, пурпурово-сині або навіть яскраві зелені тіла.

Цікаво, що оси-зозулі в бурштині були майже того ж кольору, що і оси-зозулі, які існують сьогодні.

Після прорізування екзоскелета двох живих ос і однієї порівняно тьмяною скам'янілістю вони виявили, що в останньому кутикулярні структури, які створюють структурні кольори, пошкоджені. У різнокольорових скам'янілостях збереглися екзоскелети комах і наноструктури, що розсіюють світло.

Нагадаємо, вчені виявили, що джмелі, використовуючи свої щелепи і хоботки, роблять отвори в листках рослин, змушуючи їх цвісти на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай, і у такий спосіб забезпечують інших комах їжею. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *