Вчені розробили "розумний унітаз", який здатен діагностувати захворювання на ранніх стадіях

Технологія

Науковці Стенфордського університету розробили “розумний унітаз”, який розпізнаватиме користувача за малюнком ануса та досліджуватиме сечу і калові маси, аби виявити маркери хвороб на ранніх стадіях.

В унітаз вбудовані датчики тиску та руху, а також смужки для тестів і навіть відеокамери, щоб аналізувати потік і біохімічний склад сечі. Для калу туалет використовує ці ж інструменти разом з самонавчальними алгоритмами для дослідження структури мас та визначення того, чи показують випорожнення будь-які ознаки змін у стані здоров’я, пише IFL Science.

“Концепт почали розробляти більше 15 років тому.  Коли я вперше озвучив ідею, люди розсміялися, оскільки вважали цю ідею дещо дивакуватою, хоча й цікавою”, – каже професор Санджів Гамбхір, провідний автор дослідження та очільник відділення радіології у Стенфордському медцентрі.

Вивчення людських випорожнень дає багато інформації про стан здоров’я піддослідного. Наприклад, аналіз калових мас важливий для діагностування шлунково-кишкових розладів, в тому числі погане всмоктування поживних речовин, панкреатиту, інфекції, запальні захворювання кишечника та рак. Нова технологія дозволить виявляти маркери чималої кількості захворювань у сечі та калових масах, включно з деякими видами раку, зокрема колоректального або урологічного.

Унітаз автоматично проводитиме тести і створить так би мовити “медичну картку” на кожного користувача. Відрізняти користувачів буде за малюнком ануса, який скануватиме спеціальна камера.

“Ми розуміємо, що це здається дивним, але малюнок ануса кожної людини є унікальним, як відбиток пальця”, – пояснює професор.

На відміну від стандартних діагностичних аналізів, розумний унітаз є більш універсальним девайсом, який об’єднує в собі багато аналітичних функцій, і його легко інтегрувати у звичне життя людини.

“Корисна відмінність розумного унітазу в тому, що на відміну від смарт-годинників чи інших девайсів, які людина вдягає на себе. Щоб відслідковувати свій стан здоров’я, його неможливо, умовно кажучи, зняти з себе. Туалетною кімнатою користуються всі і уникнути цього неможливо. І це підвищує його значущість, як діагностичного девайсу”, – впевнений Гамбхір.

Поки невідомо, чи дійсно користування розумним унітазом позитивно відіб’ється на здоров’ї його користувачів. Науковці вже помітили, що користування новими технологіями для відстеження стану здоров’я погано позначується на накопиченні якісної “медкартки” пацієнта, складеної за клінічними дослідженнями. Науковці кажуть, що окрім розробки розумного унітазу хочуть провести дослідження і сподіваються побачити результати випробувань девайсу, які покажуть, наскільки він ефективний у діагностуванні у звичайному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *