В Антарктиді міг бути теплий клімат: про це свідчать вперше знайдені кістки древньої жаби

Технологія

В Антарктиді вперше натрапили на останки жаби, якій близько 40 млн років. Наявність тут жаб дає нове розуміння клімату на континенті.

Про це пише New York Times.

Острів Сеймур сьогодні безплідний і кам'янистий. Доктор Мерс виявив там дві кістки жаби: череп і тазостегновий суглоб, яким, як виявилося, близько 40 млн років. Форма виявлених кісток вказує на те, що ця жаба належала до родини Calyptocephalellidae (шоломоголова жаба водяна), сучасники якої мешкають в Південній Америці.

Раніше інша команда виявила на острові сумчасту істоту, у якої є сучасні родичі з Чилі та Аргентини. Нова жаба приблизно така ж стара, як раніше знайдене створіння, і у обох тварин є сучасні родичі в лісах Південної Америки. Це говорить про те, що острів Сеймур колись дуже нагадував ліси Чилі та Аргентини, у яких клімат вологий та теплий. 

Знахідка з Антарктиди також дає зрозуміти, що жаби, які живуть в Південній Америці і Австралії, колись утворювали єдину популяцію, що охоплює частини суперконтиненту Пангея, які почали розділятися приблизно 175 мільйонів років тому. 

Однак поки дослідники не виявлять більше останків жаб з Антарктиди, роль континенту в еволюційної траєкторії жаб залишається незрозумілою. 

“На даний момент у нас немає жодних доказів того, що саме сталося в Антарктиці”, – сказали науковці.

Нагадаємо, вчені показали нову кліматичну модель, за якої видно, що Арктичний лід може зникнути за 30 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *