У пробах з астероїда Рюґу знайшли загадковий об'єкт

Технологія

Серед зразків породи з астероїда Рюґу, доставлених на Землю, було виявлено невідомий штучний об’єкт.

Повідомлення про це з’явилося в Twitter місії HAYABUSA2.Японський зонд взяв зразки ґрунту під час двох посадок на його поверхню в 2019 році. На початку грудня 2020 року в Австралії знайшли капсулу зі зразками ґрунту з астероїда Рюґу, яку скинув міжпланетний зонд “Хаябуса-2”. Посадку капсули з ґрунтом зафіксували в штаті Південна Австралія. Її відправили для розтину в лабораторію агентства JAXA. 

Як припустили дослідники космічного агентства JAXA, в проби ґрунту, які зібрав зонд Хаябуса-2, потрапив осколок механізму.

“Ми ще не підтвердили походження штучного об’єкта. Можливо, це алюміній, який відокремився від ріжка пробовідбірника”, — відзначили фахівці.

Вчені також уточнили, що були розкриті камери для уловлювання проб B і C, а потім вміст камер A і C було переміщено у спеціальні контейнери. Найбільші частки в камері C мають діаметр близько 1 см.

Нагадаємо, що японський зонд, який доправив на Землю зразки астероїда Рюґу, подолав 6 мільярдів кілометрів. Після дослідження третину зразків Японія залишить собі, стільки ж передасть міжнародним партнерам, зокрема НАСА. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *