У Мексиці вперше за 60 років узбережжя "засвітилося" неоново-синім кольором

Технологія

У мексиканському Акапулько вперше за 60 років узбережжя на одному з пляжів засвітилося блакитним кольором, пише Daily Mail.

Біолюмінесценція – це здатність живих організмів світитися. Така властивість притаманна водоростям, молюскам, медузам та бактеріям.

Це явище сталося на узбережжі Акапулько вперше за 60 років. За словами біологині Енріке Аяли Дюваль, фітопланктон, через якого хвилі “фарбуються” у яскраво-блакитний колір, насправді дуже поширений. Він може жити самостійно на поверхні або в травних трактах інших морських тварин.

Спочатку причиною появи планктонів вперше за довгий час назвали відсутність великої кількості людей на пляжі. Однак біологиня спростувала це припущення.

“Біолюмінесценція – це світло, що виникає в результаті біохімічної реакції, в якій велику частину часу беруть участь люциферин [білок], молекулярний кисень і АТФ [аденозинтрифосфат], які реагують за допомогою ферменту. Люціферази наступним чином: кисень окисляє люциферин, люціферази прискорює реакцію, а АТФ забезпечує енергію для реакції, виробляючи помітну воду і світло вночі “, – розповіла науковиця.Припускають, що біолюмінесценція виникла в результаті еволюції. В атмосфері Землі концентрація кисню майже дорівнювала нулю і поступово збільшувалася через збільшення пристності організмів, що здатні на фотосинтез. Так, організми звільнялися від токсичного для них кисню, й через це у воді створювався ефект біолюмінесценції.

Нагадаємо, у Мережі опублікували нове відео, на якому зафіксовано незвичайні довгі нитки в океані, які з’єднуються у нерівні кола. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *