У Китаї готуються до повернення на Землю місячного зонда

Технологія

Китайські наземні бригади чекають на повернення місячного зонда, що доставить перші свіжі зразки гірських порід і уламків з Місяця за більш ніж 40 років.

Про це повідомляє AP News.

Очікують, що зонд приземлиться в районі регіону Сізіванг пізно в середу або рано вранці в четвер. За заявою Китайського національного космічного управління, він запустив свої двигуни рано вранці в середу. 

Chang'e 5 висадився на Місяці 1 грудня і зібрав близько 2 кілограмів зразків, зачерпнувши їх з поверхні і просвердливши 2 м у місячній корі. Зразки були поміщені в герметичний контейнер, який був доставлений назад в модуль повернення на підйомному транспортному засобі. Повернення космічного корабля стане першим випадком, коли вчені отримають свіжі зразки місячних гірських порід після роботизованого зонда “Місяць 24” колишнього Радянського Союзу в 1976 році.

Нагадаємо, що 23 листопада материковий Китай успішно запустив у космос ракету-носій Long March-5 з зондом із місією з дослідження Місяця Chang'e 5. Це одна з найскладніших місій в історії авіакосмічної промисловості Китаю, а також перша в світі місія з дослідження місячних зразків за більш ніж 40 років. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *