Тест на нюх з гнилою рибою: вчені змогли спрогнозувати одужання людей у вегетативному стані

Технологія

Простий “тест на нюх”, випробуваний дослідниками з Кембриджського університету, може допомогти лікарям діагностувати і визначати лікування пацієнтів, які перебувають у вегетативному стані або перебувають мінімальній свідомості після травм головного мозку.

Про це пише IFL Science.

Дослідники провели “тест на нюх” із 43 пацієнтами з важкими черепно-мозковими травмами, у яких були мінімальні ознаки свідомості. Дослідники підносили банку з приємним запахом шампуню, неприємним запахом гнилої риби або відсутністю запаху до носа пацієнта на п’ять секунд, в той час як спеціальна трубка стежила за диханням через ніс.

У 100% випадків, коли пацієнт реагував на тест, збільшуючи силу нюху, пізніше він приходив до тями. У наступні 3,5 років більше 91% цих пацієнтів були ще живі, а 63% з тих, хто не виявив реакції на запахи, померли. Це говорить про те, що “тест на нюх” може бути використаний для прогнозування результатів лікування пацієнта після важкої травми головного мозку.

“Точність тесту чудова – я сподіваюся, що він допоможе в лікуванні пацієнтів з тяжкими ушкодженнями головного мозку в усьому світі”, – сказав доктор Анат Арзі, дослідник з факультету психології Кембриджського університету і Інституту науки Вейцмана, Ізраїль.

Близько 35,5% пацієнтів в мінімальному свідомому стані не мали нюхової реакції, що вказує на те, що її відсутність не обов’язково є ознакою втрати свідомості.

Дослідники також виявили, що у деяких пацієнтів, у яких не було реакції на запах, було пошкодження пов’язаних з нюхом структур мозку, які обробляють запахи, що, можливо, пояснює деякі з їх результатів.

“Коли реакція нюху функціонує нормально, це показує, що у пацієнта все ще може бути певний рівень свідомості, навіть коли всі інші ознаки відсутні, – пояснив науковець. – Цей новий і простий метод оцінки ймовірноті одужання повинна бути негайно включена в діагностичні інструменти для пацієнтів з порушеннями свідомості”.

Нагадаємо, жінка, яка була першою пацієнткою з COVID-19 в Італії, мала вірусні частинки в очах ще довго після того, як інфекція зникла з її носа. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *