Симптомом коронавірусу в чоловіків може бути гострий біль у тестикулах – медики

Технологія

Дослідники Гарвардської медичної школи опублікували звіт про те, як у чоловіка з гострим болем в тестикулах виявили коронавірусну інфекцію. Медики вже відзначали, що у коронавірусу багато різних симптомів – від високої температури до сухого кашлю, а також багато побічних ефектів. Тепер медики попереджають, що симптомом може бути біль у чоловічих яєчках.

42-річний чоловік звернувся до медиків з гострим різким болем у тестикулах, йдеться у звіті. Лікарі не виявили в нього жодних проблем зі статевими органами, але комп’ютерна томографія показала зміни у легенях пацієнта. За два дні чоловіку діагностували COVID-19. Через те, що в пацієнта були нетипові симптоми, зараженими можуть виявитись лікарі та пацієнти, які контактували з хворим.

“У пацієнта в описаному випадку не було жодного респіраторного симптому, а медики не знали, що пацієнт нещодавно проходив обстеження, перед його візитом до відділення невідкладної допомоги, тому медичні працівники не вдягли належного засобу захисту. Як результат, понад 25 контактних пацієнтів та лікарів під загрозою зараження”, – цитує американський журнал про невідкладну допомогу видання Mirror.

Поки достеменно невідомо, чи біль був пов’язаний саме з коронавірусом, але інші вже давно відомі віруси можуть вражати тестикули. Медики кажуть, що лише з часом стане відомо, чи пов’язаний цей симптом саме з коронавірусом, але колегам радять вдягати захисні засоби у подібних випадках.

Нагадаємо, українка, яка захворіла на COVID-19 у Єгипті, розповіла, які проблеми зі здоров’ям змусили її звернутись до медиків:”Будь-яке нездужання може бути симптомом”.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *