Пульсоксиметри не розпізнають Covid-19: вони пізно вказують на низький рівень кисню

Технологія

Пацієнти із ускладненням через Covid-19 мали надзвичайно низький рівень кисню в крові, інші відчували утруднене дихання. Через це люди зацікавилися пульсовими оксиметрами. Втім, за словами медиків, вони не допоможуть розпізнати Covid-19 на ранніх стадіях.

Про це пише CNN.

Продажі пульсових оксиметрів в США спочатку різко зросли 20 січня, коли був підтверджений перший випадок Covid-19 в країні, однак повторно інтерес зріс yа початку квітня і досяг піку впродовж місяця. Це сталося після того, як лікар відділення невідкладної допомоги Річард Левітан опублікував статтю в New York Times, в якій йдеться про те, що пульсоксиметри можуть забезпечувати раннє попередження про необхідність лікування від коронавірусу.

Пульсоксиметр – це медичний пристрій, який вимірює насичення киснем еритроцитів людини. Він зазвичай кріпиться до вашого пальця, хоча його також можна прикріпити до вуха, лобі, носі або пальцях ніг. Пристрій працює, пропускаючи світло через шкіру, і визначає, скільки кисню переноситься в крові.

Лікарі та інші медичні працівники використовують пульсоксиметри для пацієнтів із задишкою або для тих, у кого є проблеми з легенями або серцем, щоб визначити, чи отримують вони достатньо кисню. Медичні працівники регулярно використовують їх в лікарнях і клініках при перевірці життєво важливих функцій.

“Пульсоксиметри допомогли врятувати життя двох відомих мені лікарів швидкої допомоги, завчасно попередивши їх про необхідність лікування. Коли вони помітили зниження рівня кисню, обидва пішли до лікарні і одужали”, – розповів лікар. 

Експерти з Американської асоціації легень і Американського торакального суспільства заявили, що для більшості людей наявність пульсоксиметра в домашніх умовах не буде дуже корисним при виявленні вірусу. Вони пояснили це тим, що низький рівень кисню є відносно пізнім показником того, що у людини є Covid-19. 

Люди, у яких потенційно є хвороба, ймовірно, будуть відчувати інші симптоми, такі як лихоманка, сухий кашель, болі в тілі або втому, які спонукатимуть їх звернутися за медичною допомогою за кілька днів до того, як вони помітять зниження рівня кисню в крові.

Також вони зазначили, що використання пульсоксиметру у домашніх умовах може дати неточні показники.

“Лак для нігтів, штучні нігті, холодні руки і поганий кровообіг – це все, що може заважати світлу, що використовується у пристроях для визначення рівня кисню, і призводить до помилкових цифр”, – пояснив доктор Девід Гілл.

Нагадаємо, дослідження показали, що більше третини пацієнтів, хворих на COVID-19, мають неврологічні симптоми, такі як головний біль, запаморочення, інсульт, судоми та навіть синдром Гієна-Барре.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *