Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю

Технологія

Дослідження, опубліковане у вівторок в журналі Nature Climate Change, показує, що завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю на день у квітні були на 17% нижчі, ніж середньодобові викиди 2019 року.

Про це пише Science Alert.

Результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн ​​тонн вуглецю в порівнянні з минулим роком. Це рівень викидів, який можна порівняти з 2006 роком.

“Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% цього року, а, можливо, і на 7-8 відсотків. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння за показники року після Другої світової війни, і, можливо, ніж будь-коли”, – заявив Роберт Джексон, співавтор нового дослідження і голова Глобального вуглецевого проекту.

Для кількісної оцінки зниження викидів вуглецю автори дослідження вивчили дані про викиди з більш ніж 69 країн, включаючи США і 30 китайських провінцій. Вибірка представляє 85% населення світу і 97% глобальних викидів CO2.

За даними дослідників, на початку квітня регіони, на яких зосереджені 89% глобальних викидів, перебували під деяким типом блокування. Таким чином, вони розділили обмеження на три категорії на основі рівнів серйозності, а потім оцінили вплив на звичайну повсякденну діяльність жителів.

Вони встановили, що в країнах, де діють найсуворіші накази про перебування вдома, які вони визначили як «обов'язкові національні блокування», сталося щоденне скорочення наземного транспорту на 50% і на 75% – щоденне зниження авіаперельотів. У цих двох секторах викиди скоротилися на 36 і 60 відсотків відповідно.

Падіння викидів від наземного транспорту склало 43 відсотки від загального зменшення щоденних глобальних викидів в порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже в 10 разів більше.

В цілому, за оцінками дослідників, викиди в період з січня по середину квітня скоротилися в цілому на 1 048 мільйонів метричних тонн в порівнянні з торішнім середнім значенням за 12 місяців. Близько 23 відсотків цього падіння прийшло з Китаю, 20% з США і 9% з Індії.

Згідно з новим дослідженням, до пандемії глобальні викиди вуглецю збільшувалися приблизно на 1% на рік протягом останнього десятиліття.  Якщо деякі обмеження і обмеження на поїздки збережуться до кінця року, це зниження може бути ще більше: ближче до 7 відсотків.

За словами Джексона, саме такий рівень скорочення викидів необхідний світу щороку для досягнення кліматичних цілей, поставлених в Паризькій кліматичній угоді, метою якої є обмеження глобального потепління до 1,5 градусів за Цельсієм.

Нагадаємо, люди в північному індійському штаті Пенджаб із радістю діляться світлинами того, як внаслідок карантину через новий коронавірус очистилося повітря – тепер вони можуть побачити гірський хребет Гімалаїв на відстані понад 100 кілометрів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *