На Землі за 30 років кількість комах зменшилась на 25%: чому це відбувається

Технологія

Вчені з’ясували, що популяція комах на Землі за 30 років скоротилася на 25%, пише The Guardian.

Аналіз об'єднав 166 довгострокових досліджень майже з 1700 місць. Дослідники говорять, що комахи залишаються критично недостатньо вивченими в Південній Америці, Південній Азії та Африці. За їх словами, швидке знищення диких місць проживання в цих місцях для ведення сільського господарства і урбанізації, ймовірно, призведе до значного скорочення популяцій комах.

Комахи на сьогоднішній день є найрізноманітнішими і численними тваринами, їхня кількість переважує людство в 17 разів, і вони необхідні для екосистем, від яких залежить життя людей. Вони запилюють рослини, є їжею для інших істот і переробляють відходи природи.

“Ці 25%, безумовно, викликають занепокоєння. Це на чверть менше, ніж коли я був дитиною. Люди завжди повинні пам'ятати, що ми дійсно залежимо від комах в їжу”, – прокоментував Роел ван Клінк з Німецького центру інтеграційних досліджень біорізноманіття в Лейпцигу.

Втрати комах обумовлені руйнуванням середовища проживання, пестицидами та світловим забрудненням. 

“Ми знаємо з наших результатів, що розширення міст шкідливо для комах, тому що кожне місце раніше було для них приробільш природним місцем існування”, – сказав ван Клінк. 

З дослідження не відомо, чи має вплив кліматична криза, незважаючи на очевидні місцеві приклади. Ван Клінк сказав, що різкі зміни в погоді можуть завдати шкоди деяким видам.

Але він підкреслив інше дослідження, яке показує, що підвищення рівня вуглекислого газу призводить до скорочення поживних речовин в рослинах і значного скорочення чисельності коників в преріях в Канзасі, США.

“Це абсолютно шокує, тому що це може відбуватися у всьому світі”, – пояснив він.

Натомість кількість прісноводних комах збільшується на 11% кожне десятиліття після дій з очищення забруднених річок і озер. Однак ця група становить всього близько 10% видів комах і не запилює посіви.

“У нас безумовно є багато причин для занепокоєння, але я не думаю, що вже занадто пізно. Збільшення кількості прісноводних видів вселяє в нас надію, що, якщо ми введемо правильне законодавство, ми зможемо переламати ці тенденції”, – заявив дослідник.

Нагадаємо, серед усіх зникомих видів тварин і рослин на Землі пів мільйона – комахи. Це може мати катастрофічні наслідки для людства. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *