Глибоко ховається: медики під час розтину виявили залишки коронавірусу в одужалої пацієнтки

Технологія

Китайські дослідники виявили, що пацієнти після зараження новим коронавірусом, виписані з лікарні, можуть як і раніше нести патоген глибоко в легенях, і це неможливо одразу виявити звичайними методами тестування.

Відкриття опубліковане у рецензованому журналі Cell Research, може пояснити, чому зростає кількість видужалих пацієнтів, які згодом повторно дають позитивний результат на COVID-19, пише South China Morning Post.

Дослідники на чолі з доктором Бянь Сюу з Військового медичного університету в Чунціні, південний захід Китаю, кажуть, що їхня робота надала перші докази наявності залишкового вірусу в легенях у пацієнта, який мав негативні результати на новий коронавірус.

За їх словами, необхідно “поліпшити клінічні рекомендації з локалізації вірусу і лікування захворювань”.

Дослідження було засноване на посмертному обстеженні 78-річної жінки, яка померла після того, як у неї був коронавірус.

Спочатку жінка потрапила до лікарні, де у неї виявили Covid-19. Після противірусного лікування жінка тричі здала аналізи мазків з горла та носу на недугу, усі тести були негативними. Її стан значно покращився, і жінка була готова виписуватися з лікарні. Покращення підтвердила й комп'ютерна томографія. Однак за день у жінки зупинилося серце.

Після смерті жінки сліди вірусу не виявлено в її печінці, серці, кишечнику, шкірі або кістковому мозку. Проте повні штами вірусу знайшли в тканині глибоко в її легенях.

Приховані штами не викликали симптомів хвороби. Тканина легень характеризувалася пошкодженням, зазвичай викликаним вірусною інфекцією. Але через його відсутність в інших частинах виявити його складно – методи тестування не передбачають відбирання проб з глибини легенів.

Команда Біана запропонувала промивати легені пацієнтів перед випискою з лікарні для більш точного виявлення прихованих пошкоджень. Процедура, відома як бронхоальвеолярний лаваж, передбачає введення спеціальної рідини в легені та бронхи через рот пацієнта із подальшим її видаленням для вивчення стану дихальних шляхів.

Така діагностична процедура є більш складною, трудомісткою і дорогою, ніж мазок з носа або рота.

Лікар з Пекіну, який захотів залишитися анонімним і не брав участь у дослідженні, назвав пропозицію “нереальною”. “Пацієнту доведеться перенести сильні страждання, і немає ніякої гарантії 100% точності”, – сказав він.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *