Зеленський підписав "антиспамовий" закон, яким обмежується кількість правок

Політика

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України у ході законодавчої процедури”, який Рада ухвалила 16 квітня. Про це повідомляє пресслужба президента.

Відтепер, у разі подання правок до другого читання законопроєкту, кількість яких у 5 або більше разів перевищує кількість статей проєкту чи пунктів проєкту про внесення змін до законів, і налічує загалом не менше 500 пропозицій – такий законопроєкт розглядатися за особливою процедурою.

Щоб перейти до особливої процедури, необхідні підписи не менше третини парламентарів під відповідною пропозицією, а також голосування за цю пропозицію більшістю голосів депутатів. При цьому депутатам мають надати порівняльну таблицю та супровідні документи до неї.

У разі ухвалення Верховною Радою рішення про застосування особливої процедури у дводенний строк з дня прийняття такого рішення кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше п'яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

Кожен позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого не враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням її номера у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

Головний комітет у дводенний строк узагальнює пропозиції та поправки й готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні, до якої включає також усі враховані головним комітетом пропозиції, поправки. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *