Вітренка не змогли призначити міністром енергетики: Рада провалила голосування

Політика

Верховна Рада не змогла затвердила Юрія Вітренка віцепрем'єр-міністром – міністром енергетики. “За” його кандидатуру проголосувало лише 186 нардепів.

Відповідне рішення ухвалили нардепи під час засідання 17 грудня.

Відомо, що Юрію Вітренку 44 роки, має кілька економічних освіт. Був гендиректором інвестиційної компанії “ЕйВайЕй Кепітал” (AYA Capital), яку заснував ще 2010-го, до роботи в “Нафтогазі”. В інтерв'ю Юрій Вітренко заявляв про свою прихильність проєвропейським поглядам, наголосивши, що місце України — в Євросоюзі.

Від 2014 до 2020 року він працював у “Нафтогазі України” комерційним та виконавчим директором. Найгучніша справа, якою займався Вітренко, – суди з російським “Газпромом”, які Україна виграла в Стокгольмському арбітражі та отримала мільярді компенсації від РФ.

10 червня 2020-го Вітренка відкликали з посади акціонера в наглядовій раді “Укрнафти”, яку він очолював. Новим головою обрали директора з управління дивізіоном “Нафта” Групи Нафтогаз Миколу Гавриленка. А 16 липня Вітренко у Facebook повідомив про свій останній робочий день у “Нафтогазі”. 

Раніше Вітренко анонсував, що його звільнять, а посада виконавчого директора компанії “Нафтогаз” буде скорочена. Він також сказав, що вважає причиною звільнення те, що наразі для влади не є пріоритетом боротьба проти російської агресії в енергетичній сфері.

У самому ж “Нафтогазі” заявили, що скорочення посади виконавчого директора Юрія Вітренка відбулося у рамках “трансформації компанії”. Там хочуть усувати посади, які дублюють різні функції.

Нагадаємо, фракція партії “Слуга народу” запросила на засідання на початку поточного тижня президента Володимира Зеленського. Планували обговорювати низку кадрових питань щодо змін у Кабміні. Серед імовірних перестановок у Кабміні — нові міністри освіти, енергетики та голова Міністерства у справах ветеранів. 

Як відомо, 15 грудня міністр захисту довкілля та природних ресурсів та міністр у справах ветеранів подали заяви про звільнення.

Під час засідання 16 грудня Верховна Рада підтримала відставку міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. “За” проголосував 251 нардеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *