Відставка Смолія: стало відомо прізвище ймовірного нового голови Нацбанку

Політика

Кандидатом на посаду очільника Національного банку України може стати голова правління державного “Укргазбанку” Кирило Шевченко.

Про це з посиланням на джерело в керівництві фракції “Слуга народу” пише LIGA.net.

На думку співрозмовника, президент Володимир Зеленський, найімовірніше, прийме відставку Смолія.

“Голосування щодо питання НБУ в Раді заплановано на 3 липня. Питання тільки, чи встигнуть зробити все за регламентом до п'ятниці”, – цитує його видання.

Зазначимо, те, що обійняти посаду голови НБУ може Кирило Шевченко, вважає і заступник голови фінкомітету Ярослав Железняк від фракції “Голос”.

Окрім цього зауважується, що новий голова НБУ зможе одразу ввести в правління свою людину: 10 липня закінчуються повноваження Олега Чурія, який курує валютний блок. Рада Нацбанку відмовилася розглядати питання нового терміну Чурія, хоча Смолій рекомендував залишити його в Нацбанку ще на сім років.

Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.

Члени правління Національного банку заявили, що розділяють перестороги Якова Смолія щодо систематичного політичного тиску та поважають його рішення піти.

Тим часом українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі – у матеріалі ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *