В Офісі президента відреагували на рішення голови Нацбанку звільнитися через "політичний тиск"

Політика

Увечері середи 1 липня, в Офісі президента відреагували на заяву голови правління Національного банку України Якова Смолія щодо рішення звільнитися з посади через “політичний тиск”.

Зокрема, там зазначили, що дискусії щодо діяльності НБУ “мають бути позбавлені політичного забарвлення”.

“Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Нацбанку, про що неодноразово зазначав президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності”, – йдеться у заяві. 

Водночас в ОП зазначили, що НБУ разом із урядом повинен продовжувати реалізацію “зваженої монетарної та фіскальної політик” для відновлення банківського кредитування, економічного зростання, а також для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності.

“Дискусії щодо діяльності Національного банку України повинні базуватися виключно на засадах професійності та мають бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність”, – наголосили в Офісі президента.Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.

“Це унеможливлює ефективне виконання мною як головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, – заявив Смолій.

Тим часом українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на це, як на перемогу. Деталі пропонуємо прочитати у матеріалі ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *