В ЄС заявили, що звільнення Смолія ставить під загрозу підтримку реформ в Україні

Політика

Європейський Союз відреагував на заяву про відставку глави Національного банку України Якова Смолія, заявивши про загрозу проведення реформ в Україні. В ЄС стурбовані можливим підривом незалежності Нацбанку. 

Про це йдеться у заяві у заяві речника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

За словами речника, заява про відставку Смолія на тлі ймовірного політичного тиску посилає тривожний сигнал. “Банк повинен зберігати здатність виконувати свою роль незалежно. Підрив цього важливого інституту ставить під загрозу надійність і підтримку програми реформ в Україні”, – йдеться у заяві. 

В Євросоюзі наголосили, що створення сильного і незалежного Національного банку стало фундаментальним досягненням для України. За останні роки НБУ зробив сміливі кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України та сприяння сталого відновлення економіки

“Політика Банку добре послужила українській економіці і українському народу завдяки стабілізації національної валюти, зниження інфляції і збільшення іноземних резервів, реструктуризації всього банківського сектора і повернення активів, втрачених у випадках банківського шахрайства”, – заявили в ЄС.

Водночас речник ЄС додав, що Україну будуть і надалі підтримувати в проведенні вкрай необхідних реформ з розрахунком на те, що українська влада збереже свій рівень зобов’язань.

Нагадаємо:

1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.
Українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі – у матеріалі ТСН.ua. 
Водночас з'явилася інформація прізвище ймовірного кандидата на посаду очільника НБУ. Джерела зі “Слуги народу” повідомляють, що ним може стати голова правління державного “Укргазбанку” Кирило Шевченко. 
2 липня фінансовий комітет Верховної Ради України підтримав проєкт постанови про відставку Якова Смолія з посади глави Національного банку України. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *