Україна стала на крок ближче до ухвалення закону про протидію колабораціонізму

Політика

“Питання колабораціоністів багаторівневе, ми маємо знайти якийсь комплексний підхід до цього. З самого початку російсько-української війни ми бачили багато прикладів та форм співпраці з ворогом. На рівні міських рад здавали міста ворогу, а представники правоохоронних органів передавали зброю та цінну інформацію”, – зазначив Максим Жорін, керівник Центрального штабу Національного Корпусу та екс-командир полку “Азов”.

Ігор Лапін, народний депутат VІІІ скликання і співавтор законопроекту, розповів, що у минулому скликанні було вже декілька ідей цього законопроекту, але реальні шанси на успіх має той варіант, який визначить найбільш ефективний механізм. Він зауважив, що в першу чергу потрібно чітко розуміти, що таке колабораціонізм, та чітко визначити відповідальність за співпрацю з ворогом.

Звинувачення у співпраці з ворогом, насамперед, стосуються політичних сил, депутатів, які продовжують вести ділові відносини з країною-агресором. Проте, як відмітила Тетяна Циба, народний депутат ІХ скликання від фракції “Слуга народу”, законопроект потребує широкого розголосу серед українців, щоб ті розуміли всю серйозність наслідків.

За підсумками круглого столу було створено робочу групу для доопрацювання законопроекту, підготовки його до реєстрації та ухвалення у Верховній Раді.

До складу робочої групи увійшли представники Національного Корпусу, нинішні народні депутати від фракцій “Слуга народу”, “Європейська солідарність” та “Голос”, а також депутати минулих скликань, юристи та представники громадськості.

Нагадаємо, що Національний Корпус неодноразово закликав ініціювати розгляд закону про колаборантів. Зокрема, під час масштабних акцій біля Офісу президента 24 серпня і 14 жовтня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *