У "Слузі народу" опублікували питання, які розглянуть на позачерговому засіданні Ради

Політика

Верховна рада України планує розглянути на позачерговому засіданні 24 квітня низку питань, зокрема розблокувати підписання двох законів.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп від фракції “Слуга народу” Олександр Качура.

На порядку денному фігурують проєкти постанов:

№№1043-П – 1043-П3 “Про скасування результатів голосування Верховної ради від 16.04.2020 року про прийняття в цілому як закону проекту ЗУ “Про внесення змін до регламенту Верховної ради з протидії зловживанням прав народних депутатів під час законодавчої процедури”
№2653-П “Про скасування результатів голосування Верховної ради від 16.04.2020 року про прийняття в другому читанні як закону проекту закону про внесення змін до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” (№ 2653 від 20.12.2019)”.
№3358 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини державного бюджету України”.

 Окрім цього парламентарі 24 квітня розглянуть законопроєкти:

№2769 проект закону про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави);
№2372 про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії;
№2809 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів;
№2656 про внесення змін до ЗУ “Про Національне антикорупційне бюро України” щодо підстав звільнення директора Національного бюро за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення;
№№3205 – 3205-1 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві;
№1182-1-д про внутрішній водний транспорт;
№3364 про внесення змін до деяких законів України (щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії та питання сертифікації оператора системи передачі);
№2234 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення відповідальності за формування системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі “Слуги народу” нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи “За майбутнє” Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від “Слуги народу” Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *